Київська обл., м.Буча, в.Яблунська, 13 т. (045-97) 90-140, 90-226
Субота 23 вересня 2017
Text Size

Історія закладу

В далеку історію відійшов той 1949 рік, коли вперше було вирішено відкрити дитячий садок в селі Яблунька для дітей працівників Бучанського заводу скловиробів. Збудувати нове приміщення не було можливості, і лише в будинку двоповерхового гуртожитку для дітвори було виділено три кімнати. В одній з кімнат розмістилася ясельна група, де були діти від 1-го місяця до 3-х років. Вихователем у них була в цей час Цегельник Мотря Ільївна. Група нараховувала лише 9 дітей.

В дошкільній групі, де знаходилися діти від 3 до 7 років, було 12 дітей. Вихователем у них - Косова Антоніна Дмитрівна. Третя кімната була кухнею.

Першою завідуючою цього садочка стала Морозенко Катерина Василівна. Вона ж була завгоспом і медичною сестрою. На цій посаді вона пропрацювала 28 років.

Поступово завод нарощує виробництво, збільшується колектив працюючих. Розширюється і дитячий садок. Тут уже нараховується до 50-ти дітей. Тих приміщень, що були на даний час уже недостатньо. І ось в 1950-му році будується дитячий садок без проекту на 4 групи. В цьому ж приміщенні і кухня. Опалення пічне. Воду працівники носили у відрах від криниці. Відкрилися цілодобові групи. В літній період 34 школяра оздоровлювалися у дитсадку. Для їхньої їдальні і перебування ставлять намети. Заготівля продуктів харчування в цей час цілком лежить на плечах завідуючої і працівників дитячого садка.

І знову зростає виробництво Бучанського заводу скловиробів... І вже нове приміщення не вміщає всіх дітей. Кухню і пральню виносять в окремо побудоване приміщення, куди підводять газ і воду.

В 1966 році село Яблунька приєднується до селища Буча. На заводі будують новий цех по виробництву труб. Дитячий садок переповнений... Старе приміщення перебудовують знову. З'являється двоповерхова будова. Після того, як в дію був введений термосний цех на БЗС, будується новий типовий дитячий садок за проектом на 280 дитячих місць. Облаштування дитячого садочка проводилося силами колективу на чолі з незмінною завідуючою Морозенко К.В.Завершила обладнання дитячого садка і здійснила його відкриття Микитенко Мирослава Антонівна, яка стала другою завідуючою, після того, як пішла на заслужений відпочинок Морозенко К.В. Новий дитячий садок прийняв дітей в липні 1977 року.  Будинок і територія дошкільного закладу стали кращими в селищі. Умови перебування дітей відповідали всім сучасним вимогам до дошкільного виховання. Світлі спальні, просторі групові кімнати, музичний зал, добре обладнаний медичний кабінет, великий харчоблок - все це для дітей.

З 1981 року дошкільним закладом завідує Кот Ніна Михайлівна, яка до цього часу виховувалася у даному дитячому садочку, працювала вихователем, вихователем - методистом. 

В 1984 році на посаду завідуючої дитячим садочком №21 БЗС призначається Лізенко Ніна Олександрівна. 

На цей час БЗС розширює своє виробництво, зростає чисельність працівників, розбудовується мікрорайон Склозаводської, збільшується народжуваність дітей. І вже нове приміщення дитячого садочка не може охопити всіх бажаючих. Для розв'язання цієї проблеми в приміщенні строго дитячого садочка відкривається дві групи для дітей раннього віку. Тут виховуються діти від 1-го до 3-х років. 

Таким чином, діти віком від 1-го до 7-ми років, які проживають в мікрорайоні Склозаводської та села Яблунька, охоплені суспільним дошкільним вихованням. 

Зважаючи на те, що в мікрорайоні відсутня школа, а дітям 7-ми річного віку небезпечно користуватися залізничним транспортом, в 1991 році силами батьків, адміністрації БЗС та завідуючої Лізенко Н.О., старе приміщення дитячого садочку реконструйоване під початкову школу. Там розмістилися 3 класи. 3 цього часу дитячий садок №21 «Берізка» БЗС стає школою І ступеня - дитячим садком, а завідуюча Лізенко Н.О. — директором. 

В 1992-1993 навчальному році кількість класів збільшено до 5. Для дітей створені різні гуртки: хореографіний, циркова студія, зображувальна діяльність. 

За роки свого існування навчально-виховний комплекс школа-дитячий садок багаторазово ставав майданчиком для перевірки на «слушність» педагогічних ідей, апробації їх на практиці. 

З 1994 року в двох дошкільних групах дитячого садка розпочинається експеримент за Міжнародною програмою «Крок за кроком». З 1996 року всі групи дитячого садка, за рішенням педагогічної ради, почали працювати за цією програмою. А далі був наступний крок. І діти, що працювали у дитсадку за програмою «Крок за кроком», почали навчатися, у 1996 році за цією ж програмою у школі.

Тісна співпраця з Всеукраїнським фондом "Крок за кроком" дала можливість дітям школи-дитсадка цікаво пізнавати світ. Так з 1998 року з дітьми проводяться заняття за програмою "Формування образного мислення", до звичайних груп та класів залучаються діти, які мають особливі потреби. В 1999 році відкривається реабілітаційна група для дітей, які мають фізичні та психічні вади розвитку. З 2001 року розпочинає свою роботу новий експеримент для педагогів, батьків та дітей під назвою «Запобігання насильства стосовно дітей». 

З 2000 року «Берізка» стає Бучанським навчально-виховним комплексом, яким опікується Бучанська селищна рада. І по сьогоднішній день НВК є експериментальним закладом освіти. З 2008 року розпочатий науково-педагогічний експеримент «Соціальна адаптація та інтеграція в суспільство дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, шляхом запровадження їх інклюзивного навчання». Даний експеримент став можливим у нашому закладі завдяки всьому педагогічному колективу, а саме: вихователю-логопеду Драгусевич О.В., музичному керівнику Кирик Н.В. та вихователю зображувальної діяльності Пєтуховій Н.М.

На 30.05.2014 року – у закладі освіти нараховується  402   дітини.  З них дітей раннього та дошкільного віку – 256, молодших школярів – 146 ( з них 2 учні – індивідуальне навчання).  В 2013/2014 навчальному році дошкільний навчальний заклад до першого класу випустив 69 дитину. Початкову школу закінчили - 31  учень. З такою кількістю дітей працювало 37 педагогічних працівника та 37 працівників з числа обслуговуючого персоналу. 

У 2013/2014 н.р. у НВК «Берізка» функціонували:

• 8 класів початкової школи: 2 – перших (1-Б інклюзивний),  2 – других, 2 – третіх (3-Б інклюзивний) та 2 – четвертих (4-А інклюзивний).  Середня наповнюваність класів становить 19 учні.

• 8 дошкільних груп: 2 – молодші, 3 -  середні (одна з яких – логопедична), 3 – старші (одна з яких логопедичні і одна інклюзивна). Середня наповнюваність дошкільних груп 26 дітей.

• 2 групи раннього віку, середня наповнюваність яких становить 21 дитина. 

Режим роботи закладу освіти з 7.30 до 18.00. З метою встановлення раціонального режиму роботи НВК та за потребою батьків  на початку навчального року було додатково організовано три чергові групи (дві дошкільні та одна  ясельна) з продовженим перебуванням дітей у закладі освіти до 19.00. 

Життя наших вихованців та учнів урізноманітнюється і збагачується відвідуванням таких гуртків: "Майстерня творчості", "Ерудит", "Комп’ютер для дошкільнят", "Англійська мова", "Дивосвіт", "Раннє читання".

Бучанський НВК пишається своїми вихованцями, учнями, педагогами, які неодноразово ставали переможцями міських та учасниками і переможцями обласних конкурсів: Ілляшенко О.Д., Макаренко Н.П., Глущенко Н.П., Маленовська Поліна, Лейко Юлія, Шелетецька Євгенія, Костевська Дар’я, Стамбірський Костянтин, Данішевська Аліна.